Herbář 7/2016

Kód: SP-07-2016
Neohodnoceno
37 Kč
Skladem (3 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vyšlo 24. 6. 2016

Předplatné Bylinky revue

Zdravé opalování
Na začátku každého léta slýcháme ze všech stran o škodlivosti slunění a o tom, jak je nutné dbát na prevenci, mazat se nejrůznějšími krémy a ideálně se schovávat před tou nebezpečnou „koulí“. Každá mince má však dvě strany a my se nyní zaměříme na tu příjemnější, naučíme se správně opalovat a využívat k ochraně před slunečním zářením přírodní pomocníky.

Rady odbornice
Kompletní rádce o slunění. Včetně návodů jak postupovat, abychom si léto užili bez rudé a svědící pokožky. Najděte si svůj druh kůže a zjistěte, jak se nejlépe a bez rizika opálit. Návod pro vás připravila vyhlášená česká dermatoložka a přednostka kožní kliniky v Praze na Bulovce, Prof. MUDr. Jana Hercogová, CSc. Vše potřebné se dočtete na stranách 4–7.

Vůně ořechů
Vlašský ořech je pokládán za jeden z nejlepších plodů pro lidské tělo. Vnitřně dodává veškeré potřebné látky a pečuje o naše zdraví. Zevně dokáže zajistit lepší zhnědnutí, hydrataci pokožky a ještě urychlí přirozené opálení. Čtěte na stranách 8–9.

Kokosový olej
Mluví se o něm jako o přírodním opalovacím prostředku. Zjišťovali jsme, zda je tomu skutečně tak. Regeneruje kůži, dodává jí cenné látky a skutečně může být součástí kvalitní opalovací kosmetiky. Více prozradíme na stranách 10–11.

Blahodárný beta-karoten
Měli bychom jej tělu ve větší míře dodávat před létem a v době, kdy se chystáme na dovolenou. Víme, proč je dobrý a kde se jej nejvíce ukrývá. Též odhalíme tajemství úžasného mrkvového oleje – to vše na stranách 12–13.

Aloe vera
Nejen na slunci, ale i po opalování je nutné pečovat o pokožku. K tomu může ideálně posloužit rostlina, která je doporučována jak pro vnitřní, tak zevní použití. Aloe vera dokáže regenerovat spálenou kůži a dodávat jí vše, co v době rekonvalescence potřebuje. Další přírodní tipy na léčbu spálenin ze slunce najdete na stranách 14–15.

Fotonávod
Přes léto jsme si navykli používat širokou škálu opalovací kosmetiky. Na jeden přípravek ale mnoho z nás stále zapomíná – na ochrannou tyčinku na rty. Vytvořili jsme pro vás speciální fotonávod, abyste si ji za zlomek času i peněz mohli vyrobit sami doma. Podívejte se na strany 16–17.

Výroba domácí kosmetiky
A pokud dostanete chuť vyrobit si i zbytek kosmetiky na opalování, pak jsou tu pro vás i jednoduché návody, jak na to. Inspirujte se na stranách 18–22.