Herbář 2/2015

Kód: SP-02-2015
Neohodnoceno
37 Kč
Skladem (5 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vyšlo v pátek 30. 1. 2015
Zvýhodněné předplatné

Přírodní léčba kašle
Snad se nenajde člověk, jehož by přes zimní měsíce nepotrápil kašel. Všichni jsme kvůli němu prožili nejednu bezesnou noc a spoustu nepříjemných chvil během dne. Avšak i na tuto zdravotní obtíž má příroda připravených mnoho účinných trumfů. Ať je kašel suchý, vlhký, nebo dráždivý, bylinky vždy dokáží pomoci. Výběr těch nejlepších i recepty z nich vám servírujeme právě v tomto čísle Herbáře!

Bylinky místo léků
Věděli jste, že některé bylinky prokazatelně fungují lépe než konvenční léky? Třeba šípky obsahují stejnou účinnou látku jako nejznámější běžně dostupné preparáty na chřipku a nachlazení. Na rozdíl od léků jsou ale šípky zadarmo a bez nežádoucích účinků. S kašlem je to stejné, funkční léky můžete nasbírat na zahradě za domem nebo na nejbližší louce po většinu roku.

Dědek kořenář
Břetislav Nový tentokrát nabídne komplexní pohled na léčbu kašle a poradí nám, jak s ním zatočit. A to hned na následujících stránkách 4–7.

Suchý kašel
Většinou je průvodním jevem většiny nemocí z nachlazení. Může být ale i doprovodným příznakem závažnějších onemocnění. Vše o něm na str. 8–9.

Vykašlávání
Je nepříjemné, avšak tělu prospěšné. Zbavujeme se tím všeho, co v dýchacích cestách nemá být. Z rostlinné říše dokáže být velmi nápomocný například jitrocel nebo i obyčejná mrkev. Čtěte na str. 10–11.

Laringitida
Kašel může někdy být projevem i závažnějších onemocnění. Nejen maminky malých dětí se často potýkají s laryngitidou, jež se obzvláště v zimních měsících objevuje velmi často. Jak ji zvládnout, to se dozvíte na str. 12–13.

Černý kašel
Téměř bez ustání se v posledním roce objevují v médiích informace o černém kašli,  důvodem by měl být rostoucí počet nově nakažených. Odborníci na nás apelují, abychom nechali nejen své děti, ale hlavně sebe přeočkovávat. Je to však skutečně nutné a kde je pravda? Otevřete str. 14–15.

Léčivé byliny
Proskurník, majoránka anebo sléz? Jaká bylinka bude vhodná právě pro vás? Veškeré informace včetně zajímavých tipů nabízíme na str. 16–19.

Recepty...
…návody, tipy a rady vztahující se k problematice kašle. Tři strany praktických návodů, jež vám jistě přijdou vhod. Nalistujte str. 20–22.